+420 318 856 180 kubickova.j@email.cz

Naše kompletní služby

Preventivní prohlídky

Prevence zubních onemocnění je možná nejdůležitější součástí péče o vlastní chrup. Nekončí přitom u každodenního čištění zubů a jiných druhů péče o ústní dutinu, které můžete zvládnout u sebe doma – minimálně stejně důležité jsou pravidelné návštěvy stomatologa, během nichž můžeme včas diagnostikovat, a také zastavit, jakékoli náznaky zubního kazu nebo jiných chorob postihující Vaše zuby. V rámci preventivní prohlídky Vám také můžeme poradit, jak správně přistupovat k zubní hygieně a doporučit Vám nejvhodnější pomůcky. V případě dětských pacientů pak může preventivní prohlídka také přispět k zachycení ortodontických vad, aby mohla být zajištěna včasná léčba u specialisty.

Záchovná stomatologie

Jako záchovnou (neboli konzervativní) stomatologii označujeme ty lékařské úkony, které vedou k léčbě nemocných zubů, tj. zejména zubů napadených kazem nebo postižených úrazem. Velmi pečlivě přistupujeme k diagnostice, abychom v žádném případě nezanedbali ve Vašich ústech nějaký nenápadný náznak onemocnění (pomáhají nám k tomu rentgenové snímky). Samotná léčba pak spočívá především v aplikaci zubních výplní, a to jak těch tradičních amalgámových, tak moderních, a estetičtějších, bílých (fotokompozitních) výplní. Stane-li se, že zubní kaz zasahuje až na zubní dřeň, přistupujeme k tzv. endodontickému vyšetření.

Protetika

V případě, že u Vás došlo k nenávratné ztrátě zubu anebo celé jeho skupiny, ať už v důsledku úrazu, nebo zanedbání léčby nějakého onemocnění, můžeme Vám je vrátit s pomocí zubních náhrad. Mezi nimi rozlišujeme na náhrady snímací a fixní; přitom ty druhé (nesnímatelné náhrady) jsou řešením, které se stává pro svou funkčnost i estetické kvality stále rozšířenějším. Zub zničený tak, že nedošlo ke ztrátě jeho kořene, nahrazujeme korunkou; můstky pak vyplňují i větší mezery mezi zuby. Možnost snímací protéz volíme často jako provizorní řešení, ale můžete si je zvolit i jako řešení stálé. Ve všech případech přitom volíme takový způsob léčby, aby byl co možná nejestetičtější a samozřejmě aby také zůstal dlouhodobě funkční.

Zubní kámen

Odstranění zubního kamene je podstatnou součástí dentální hygieny. Protože zubní kámen si doma kartáčkem a pastou neodstraníte, je důležité navštěvovat kvůli němu svého zubního lékaře. My Vás jej v ordinaci mechanicky, pomocí ručních nástrojů, zbavíme. Toto ošetření je samozřejmě bezbolestné a předchází možným onemocněním dásní, která zubní kámen v pozdějších stádiích způsobuje.